מדריך למשקיע

עשרת הדיברות להשקעה בדירה בחו״ל

_

מה אומר החוק?

בדקו את החוקים הנוגעים ליכולות ולזכויות שלכם להחזיק בנכס, וכיצד תוכלו לעשות זאת על הצד הבטוח ביותר. המדיניות על השקעה ״זרה״ משתנה ממדינה למדינה, כאשר רוב המדינות מאפשרות לזרים להשקיע ולהחזיק בנכס, אך לא מעניקות אזרחות או אשרה ארוכת טווח.

הרחיבו את נקודת המבט

בדקו את המשמעויות גם מעבר לשוק הנדל״ן.
גורמים כמו מיסוי, פוליטיקה, מגמות כלכליות, אופי המטבע ואפילו משאבי טבע הם בעלי השפעה רבה על מחירי הדירות והנכסים השונים, וכמו כן על מדיניות הבנקים והביקוש להשקעות באותה מדינה.

ניתוח מגמות נדל״ן בעשור האחרון

נתחו את מגמות הנדל״ן בעשור האחרון במדינת היעד, כך תקבלו מידע אודות תנודות המחירים והתשואות בשוק. השקעה חכמה אינה מתחילה ונגמרת במחיר הנכס; ההפך הוא הנכון.

עלויות עסקה נלוות

בדקו מה העלויות הנלוות לעסקה ואיך אפשר לצמצם אותן. עלויות סמויות כמו לדוגמה עמלת המרת מט״ח או עמלת העברה לחו״ל לעתים מסתכמות בסכומים לא מבוטלים. תתפלאו שבדרך כלל ניתן לחסוך למעלה מ-50% מהעמלות הללו.

כמה כסף ומאיפה?

הגדירו מראש אילו משאבים תרצו להשקיע, וכמה. האם כדאי אולי למנף את ההשקעה ולקבל מימון חלקי? האם נכון לקבל משכנתא על נכס בארץ או לקחת מימון מחו”ל? ייעוץ מיועץ משכנתאות מקצועי יכול לעשות את ההבדל.

תכנון מס

לא בוחרים מסלול בלי התייעצות עם מומחה במיסוי בינלאומי. מומחיות במיסוי בינלאומי היא מומחיות ספציפית! קבלת ייעוץ מרואה חשבון רגיל בהשקעות נדל״ן בחו״ל שקולה לבקשה מרופא משפחה לבצע ניתוחי לב.

איך כדאי לרכוש את הנדל”ן?

באופן פרטי? באמצעות חברה או שותפות זרה? באמצעות חברה ישראלית? ההחלטה הזו עשויה להיות ההבדל בין פטור מלא ממס על רווח הון במכירת הנכס לבין 51% מס. בדקו היטב בטרם רכישת הנכס.

בדקו ממי אתם קונים

אתם לא גרים במדינת היעד. מי היזם? כמה נסיון יש לו? דרשו לראות הוכחות לכך שהוא לא ״מתגלח״ עליכם. עורכי הדין שלנו ידאגו לערבויות בשבילכם.

 ניהול הנכס

מי מטפל בנכס וכמה זה עולה? יש מדינות בהן תוכלו לטפל בשכר הדירה ישירות מול השוכרים או באמצעות מתווך, ויש שבהן היזם יעשה זאת עבורכם. בכל מקרה – זה אחד מהדברים שחייבים לבדוק לפני שקונים נכס בחו”ל. אתם לא תגיעו להראות את הדירה לשוכרים פוטנציאליים…

ובסוף:״עשה לך רב״

בחרו נכון את הצוות שייעץ לכם ויסייע לכם בתהליך. ההבדלים בעלויות שכר הטרחה זניחים, אבל ההבדלים בתוצאה עלולים להיות דרמטיים אם תתפשרו על “מבינים” למיניהם ולא על אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.
דברו איתנו