מה צריך לדעת כשמחליטים להשקיע בנדל”ן בחו”ל?

נפגשתם עם יזם, ראיתם פרוייקט מדהים באזור אטרקטיבי ואתם בטוחים שאתם בדרך להכנסות פאסיביות יפות? חשוב לזכור שתשואה יפה על השקעה בנדל”ן בחו”ל יכולה להשחק בקלות על ידי בחירת מסלול מיסוי שגוי בארץ או בחו”ל.

למה להשקיע בנדל”ן בקפריסין?

_

 קפריסין מחולקת לשני חלקים: חלק דרומי (יווני) וחלק צפוני (טורקי).  קפריסין מונה אמנם פחות מ-1.25 מיליון תושבים, אך הודות לכך ולהצטרפותה לאיחוד האירופי ב-2008, שומרת על יציבות כלכלית ונדלני”ת. לכן, נחשבת קפריסין להשקעה סולידית יחסית.

לקפריסין מיקום אסטרטגי בין שלוש היבשות אפריקה, אסיה ואירופה, מה שמחזק את מעמדה כמרכז עסקים ונופש בינלאומי. השלטונות הקפריסאים מעודדים באופן ברור השקעה בנדל”ן ועסקים בינלאומיים: משקיעי נדל”ן שמחזיקים נכס למטרות מגורים באי יוכלו לקבל אזרחות כעבור מספר חודשים, ללא חובת מגורים, וכך ליהנות מזכויות ככלל תושבי האיחוד האירופי. מס החברות בקפריסין, אגב, הוא בין הנמוכים ביותר בקרב מדינות ה-OECD.

קפריסין בכלל, וחצי האי היווני בפרט, מהווים מוקד משיכה למשקיעים ישראלים. המנטליות החמה והקרבה לישראל, מאפשרת לבעלי הנכסים לטוס גם בהתראה של מספר שעות בלבד. חלק מהמשקיעים רוכשים דירות נופש, המשמשות עבורם כבית קיט או להשכרה. אחד היתרונות הבולטים הוא האפשרות לקנות דירה במחירים נמוכים במיוחד, ולערוך שיפוץ אשר יהיה שווה גם הוא את ההשקעה.

מיסוי נדל”ן בקפריסין?

_

בקפריסין קיים פטור ממס על הכנסות שכירות מקרקעין ליחידים עד סכום של 19,000 יורו.

למה לא להשקיע בקפריסין?

_

לקפריסין אין אמנת מס עם ישראל. היא נחשבת כמקלט מס וכך גם רשויות המס מתייחסות אליה. בנוסף, קפריסין מגבילה השקעות של יחידים לשתי דירות לאדם, כך שהעניין הזה מוריד את הגמישות בהשקעות משמעותיות כמו בניינים וכו’.

דברו איתנו